Jak napisać dowolną piosenkę

Jak napisać piosenkę z dowolnego gatunku muzycznego na dowolny temat?

Wielu ludzi zwłaszcza młodych ludzi ma w pewnym etapie swojego życia taki zapał do zrobienia czegoś własnego co się każdemu spodoba za co zapłacą naprawdę grube miliony bo będą zachwyceni naszym dziełem. Przeważnie taki stan jest od 16 do 25 roku życia gdyż to właśnie od 16 lat większość ludzi na świecie ma swoje własne pieniądze czyli nie musi się ograniczać do próśb do rodziców o pożyczenie na czas nieokreślony danej kwoty. Niestety bardzo mało osób wie jak w ogóle zacząć coś tworzyć własnego dlatego w tym artykule postaram się wyjaśnić jak wygląda w praktyce tworzenie muzyki. Ktoś by mógł zadać pytanie ale dlaczego muzyki? dlatego że jest to najpopularniejszy typ własnej twórczości.

Żeby tworzyć muzykę my musimy przede wszystkim wiedzieć jaką my muzykę będziemy tworzyć czyli jakiego ona będzie gatunku i czy to będzie rap, pop, rock czy inny gatunek to już zależy od nas samych a bardziej od tego jaki gatunek najbardziej lubimy bo jeżeli zaczniemy tworzyć gatunek którego nie lubimy słychać to tak naprawdę od razu jesteśmy przegrani. No i dobra skoro mamy już nasz gatunek ukierunkowany to teraz musimy w zależności od tego czy będziesz robił całą muzykę czy tylko pisał teksty czy tylko robił bity zacząć tworzyć ale konkretniej. Jak piszesz teksty to zapisujesz sobie każde słowo, każdy tekst, rym linijkę, zwrotkę albo na kartce albo na telefonie nie zależnie od tego czy to ci się wydaję głupie czy dobre to ty to musisz zapisywać bo zawsze jest tak że później dzięki temu wszystko się łączy w tekst piosenki począwszy od tytułu kawałka a kończący na ostatniej linijce zwrotki końcowej. Ale spokojnie mamy na razie tylko suchy tekst potrzebujemy jeszcze muzyki albo bitu i tutaj tak naprawdę robimy dokładnie tak samo jak przy pisaniu kawałka tylko że tutaj najlepiej jest wszystkie swoje kawałki zapisywać na komputerze a już najlepiej na pendrive bo może ci się komputer popsuć. I dopiero wtedy kiedy mamy już te dwie rzeczy to dobieramy do siebie i tekst i piosenkę i tutaj muszę powiedzieć że bardzo rzadko jest to pierwszy tekst czy pierwsza melodia jaką ułożyliśmy także jeżeli ci nie wyjdzie to twórz kolejne i pisz a w pewnym momencie zobaczysz że któreś się zgrywają ze sobą.

Gratulację masz już własną piosenkę teraz wystarczy ją tylko zaśpiewać i opublikować ale o tym w innym artykule.

To gdy odkrywasz muzykę a ona zmienia całe twoje życie. Polecam.

1 thought on “Jak napisać dowolną piosenkę

  1. Każdy może napisać tekst piosenki, tak jak opowiadanie na polski. I dla niego może to być coś oryginalnego, mistrzostwo świata, a innym niekoniecznie może się spodobać. Myślę, że trzeba mieć to „coś” i odrobinę szczęścia, aby napisać coś co przemówi do społeczeństwa.

Comments are closed.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.